Siemens

Accompagnement d'entreprises, Automobile, Cybersécurité, Digital, Digital Marketing / Data Marketing, Energie, Environnement / Développement durable, Expertise comptable, Ferroviaire, IT / Digital, Ingénieries Spécialisées, Intelligence artificielle / Machine Learning, Logiciels, Logistique, Marketing / Communication, Mobilité, Ressources humaines, Robotique, SaaS / Cloud Services, Supply Chain

Praha

Nina pracuje ve společnosti Siemens od roku 2011. Nyní jako Operation Services Manager vede tým Operations, jehož témata jsou spojena s backoffice činnostmi. Její náplní práce je vedení týmu a aktivity s tím spojené, navíc řeší interní komunikaci napříč projektovými týmy. Nastoupila do Siemensu na studentskou pozici Týmové asistentky. Následně dostala možnost nastoupit na částečný úvazek na pozici Quality Process Coordinator, kdy náplní práce byly různé divizní aktivity až po současnou roli Operation Services Manager.

Její tým má různorodé profily od asistentek, koordinátorky vzdělávání, Talent Acquisition až po správce hardwarových laboratoří a IT specialistů.

Společnost Siemens vnímá jako silného partnera na trhu. Cení si toho, že se ve společnosti snaží otvírat různorodá témata, řeší a komunikují vše se zaměstnanci. Také se jí libí možnosti si variabilně kombinovat pracovní a soukromý život a v neposlední řadě oceňuje možnosti osobního i profesního či technického růstu.

Jan Volný pracuje v Siemens Mobility od roku 2018, kdy nastoupil jako SW vývojář na základě doporučení jednoho z kolegů, s kterým dříve pracoval. Zhruba po roce se stal SW architektem – nejprve pod vedením mentora, později samostatně, zároveň působí i v roli Team Leadera. Jeho pracovním prostředím je R&D oddělení, které se specializuje na vývoj komponent pro drážní automatizaci s důrazem na kvalitu a bezpečnost. Spolu s týmem tvoří hardwarová i softwarová řešení pro zařízení jako výhybky, bezpečnostní světla a vlakové přejezdy. V těsné spolupráci mezi softwarovými a hardwarovými vývojáři, testery a safety manažery hledají optimální řešení.

V roli SW architekta je jeho úkolem navrhnout softwarové řešení daného problému (například řízení motoru výhybky), a následně dohlédnout na správnou realizaci a dodání výsledného softwaru. Jako Team Leader vede skupinu 6 vývojářů a testerů, kteří se podílejí právě na realizaci a testování softwarových komponent.

Honza oceňuje uvolněnou atmosféru a přátelskou kulturu v oddělení, kde je prostor pro rozvoj a vzájemnou podporu. Když máte chuť zkoušet nové věci, všichni kolegové se vám snaží vyjít vstříc a nebrání vašemu rozvoji. Díky tomu si může člověk sáhnout na různé věci, vyzkoušet různé role a rozvíjet své schopnosti.

Tomáš Tietz pracuje ve společnosti Siemens od ledna 2016 a momentálně vede tým Talent Acquisition pro střední, východní Evropu a střední Asii.

Jeho práce zahrnuje řízení a rozvoj týmu recruiterů, kteří se starají o nábory nových zaměstnanců v 17 zemích. Kromě toho vyjednává náborové projekty s managementem a koordinuje jejich průběh.

Tomáš se rozhodl připojit ke společnosti Siemens díky profesionálnímu výběrovému řízení a možnosti učit se od zkušených profesionálů v oboru. Oceňuje také přátelskou atmosféru v rámci firmy a širokou škálu kariérního růstu.

Jeho tým Talent Acquisition má přibližně 50 členů, kteří spolupracují virtuálně na různých projektech, ale pravidelně se setkávají i osobně.

Jednou z výzev, kterým jeho tým čelí, je konkurenční trh práce, a proto se snaží prosazovat automatizaci v náboru, včetně zapojení umělé inteligence, k odstranění administrativních úkolů, aby se jeho tým mohl lépe soustředit na uchazeče a manažery.

Tomášova kariéra ve společnosti Siemens začala jako juniorní recruiter a postupně se vypracoval až k současné pozici vedení týmu Talent Acquisition.

Společnost Siemens popisuje jako firmu orientovanou na budoucnost, která vychází z bohaté historie a zkušeností. Je zaměřena na inovace a hodnotu svých zaměstnanců.

Delphine pracuje jako marketingová manažerka v HQ oddělení Siemens v Praze od roku 2022. Její práce zahrnuje tvorbu různých marketingových obsahů pro propagaci produktů Siemens u zákazníků.

Delphine hledala pracovní příležitost v zahraničí a pak nalezla její stávající pracovní pozici v Praze, která ji okamžitě zaujala.

Oceňuje především příležitosti k osobnímu a profesionálnímu růstu a flexibilitu při zapojení do různých projektů mimo standardní pracovní povinnosti. Její tým je mezinárodní, což považuje za obohacující.

Nyní se zaměřuje na spuštění nového produktu a tvorbu obsahu pro jeho představení zákazníkům a kolegům. Vzhledem k tomu, že Siemens jako technologická společnost se neustále vyvíjí, Delphine se těší z pravidelných inovací v jejím pracovním portfoliu.

Na Siemens se ji líbí, že již dlouho hraje hlavní roli v oboru a klade důraz na inovace, péči o zaměstnance a mezinárodní spolupráci.

Tamta je vedoucí týmu Global Mobility Management ve firmě Siemens již několik let. Jejím úkolem je řídit tým, zajišťovat kvalitní služby pro zákazníky a podporovat rozvoj týmu.

Oceňuje kulturu, hodnoty a adaptabilitu firmy Siemens. Aktuálně se připravuje na spuštění nového projektu zaměřeného na efektivitu a flexibilitu v práci týmu.

V práci využívá různé technologie, včetně systému BTAT pro správu obchodních cest.

Vztahy s kolegy udržuje prostřednictvím transparentní a časté komunikace. Záleží ji na důvěře v týmu. Její tým pořádá pravidelně společné akce a podporuje se vzájemnou zpětnou vazbou.

Tamta vnímá, že pro budoucí kolegy jsou důležité jak kvalifikace a zkušenosti, tak i měkké dovednosti, jako kritické myšlení, komunikace a schopnost rychlého rozhodování.

Petra Čapáková vede tým 10 lidí, kteří se zaměřují na digitalizaci a optimalizaci procesů pomocí Power Platform, ETL nástrojů a SQL. Jejím cílem je zlepšit procesy a využít nejnovější technologie.

Oceňuje globální spolupráci a otevřenost kolegů po celém světě.

Aktuálně před ní stojí výzvy spojené s mentorstvím v projektu "African Girl Can Code" a organizací hackathonu.

Ve své práci využívá Power Platform a související nástroje pro zpracování a vizualizaci dat. Líbí se jí, že Siemens se zaměřuje na agilní projekty, propojení dat v nové struktuře Snowflake a budování sítí mezi zákazníky.

Silné vztahy s kolegy udržuje prostřednictvím pravidelných schůzek a osobními setkáváním.

Petra hledá v budoucích kolezích otevřenost, aktivní naslouchání a schopnost pracovat s low code nástroji.

Představení společnosti

Siemens Česká republika patří mezi největší tuzemské elektrotechnické firmy. Mají přes 11 tisíc zaměstnanců, kteří dodávají technologie, produkty a služby zákazníkům ze soukromého i státního sektoru. A to v oblastech energetiky, zdravotnictví, průmyslové automatizace nebo veřejné infrastruktury.

Velký důraz kladou na inovace, zasazují o prosazení novinek v několika oblastech, která nazývají Digital Industries (automatizace a digitalizace podniků), Building Technologies (chytrá řešení budov), Energy Management (moderní energetika), Mobility (inteligentní řešení dopravy) a Siemens Healthineers (inovativní technologie ve zdravotnictví).

Historie firmy se datuje už do roku 1847, kdy Werner von Siemens založil spolu s univerzitním mechanikem Johannem Georgem Halskem firmu Telegraphen Bau-Anstalt von Siemens & Halske. Jejich tehdejší jehlový telegraf překonal všechny do té doby používané nástroje. Po roce existence už měli 10 zaměstnanců, kteří se rozrostli až do současného počtu 375 tisíc lidí ve více než 190 zemích.

Koho hledají

Je jim blízká kultura vlastnictví, a proto hledají kolegy, kterým záleží na prospěchu společnosti stejně, jako by to byla jejich vlastní firma. Zaměstnanci mají možnost nakoupit zvýhodněné akcie, třeba i za benefity, a stát se doopravdy spoluvlastníkem firmy. Jejich produkty a služby denně ovlivňují milióny lidí po celém světě. Technologiemi se snaží posouvat svět dopředu a hledají někoho, kdo má podobnou vizi a chce se podílet na produktech budoucnosti.

Co je dobré vědět

Každý rok věnují jeden milion korun na podporu mladých českých vědců v rámci soutěže Cena Wernera von Siemense. Díky projektu Restart@Siemens pomohli již osmi lidem bez domova získat u nich zaměstnání a vrátit se tak do běžného života. Zároveň snižují dopad své činnosti na životní prostředí, do roku 2030 plánuje být firma Siemens celosvětově CO2 neutrální. Pro lepší sladění rodinného a pracovního života jsou zaměstnancům k dispozici firemní školky v Praze a Ostravě. Ať už jste ranní ptáče nebo noční sova, pružná pracovní doba, práce na částečný úvazek nebo home office vám umožní rozvrhnout si pracovní dobu podle potřeb. Každému zaměstnanci náleží 5 týdnů dovolené a z prostředků v benefitním systému si mohou proměnit další dny placeného volna, díky kterým mohou strávit více času s rodinou nebo přáteli.

Pro studenty mají příležitostí v Siemens dost. Od workshopů a seminářů až po brigády a praxi ve studentských kancelářích, kde si přímo mohou vyzkoušet práci na vlastním projektu.

Vložit profil na své webové stránky